جست و جو در محصولات

انتخاب رنگ مناسب در لباس کودکان

انتخاب رنگ مناسب در لباس کودکان

انتخاب رنگ و طراحی لباس کودک یکی از مهمترین فاکتورهایی است که والدین هنگام خرید لباس بچه‌گانه باید به آن توجه کنند. رنگهای مختلف هر کدام نشانگر مفهوم خاصی هستند و تاثیرات متفاوتی بر روی ذهن و عملکرد کودکان می‌گذارند. پس با شناخت کودک خود می‌توانید به راحتی بهترین رنگ را با توجه به روحیه او خریداری کنید.

حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام خرید لباس برای فرزندان خود، در انتخاب رنگ دچار تردید شده اید. در این مطلب قصد داریم شما را با رنگ‌های متفاوت و تاثیرات آنها بر روی ذهن و عملکرد نوزادان و کودکان بپردازیم تا بتوانید مناسب‌ترین رنگ را برای کودک خود انتخاب کنید.

هنگام خرید لباس بچه‌گانه، انتخاب رنگ متناسب با روحیه فرزندان از جمله مواردی است که والدین باید به آن توجه داشته باشند.

 

 

تاثیر رنگ بر عملکرد مغز کودکان

تاثیر رنگ‌ها بر عملکرد ذهن کودکان به گونه‌ای است که می‌تواند موجب افزایش انرژی، افزایش حافظه، ایجاد خلاقیت و در نهایت به بهبود عملکرد مغز منجر شود. رنگ‌ها تاثیر به سزایی در یادگیری و بهبود عملکرد حافظه در کودکان دارند. کودکان برای بیان احساسات خود از رنگ‌ها استفاده می‌کنند و اغلب جذب رنگهای روشن می‌شوند.

همچنین رنگ‌ها علاوه بر تاثیرات مثبت، می‌توانند تاثیرات منفی بر روی کودکان داشته باشند. به طور مثال رنگ‌های با طیف قرمز و نارنجی بر روی کودکان بیش فعال تاثیر خوبی ندارد و باعث افزایش استرس و بالا رفتن ضربان قلب آنها می‌شود.

رنگ‌های روشن و شاد در لباس بچه‌گانه و تاثیرات آن‌ها

رنگ‌های روشن و شاد باعث افزایش انرژی در کودکان می‌شود. به همین دلیل است که اسباب بازی های کودکان بیشتر ترکیبی از رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، سبز و ... است. این طیف رنگ‌ها در پوشاک کودکان نیز انتخابی مناسب هستند و طرفدار زیادی دارد.

قرمز رنگی شاد و پرتحرک است و بهترین انتخاب برای کودکانی است که کم تحرک هستند. مغز آنها با دیدن این رنگ باعث می‌شود احساس سرزندگی بیشتر داشته باشد و سبب افزایش انرژی، ایجاد شور و هیجان و تقویت هوش نیز ‌شود.

رنگ‌های سرد در لباس بچه‌گانه و تاثیرات آن‌ها

رنگ‌های سرد مانند آبی و سبز آرام‌بخش بوده و بهترین انتخاب برای کودکان پر جنب و جوش و بیش فعال است. این رنگها باعث آرامش شده و استرس، اضطراب و فشار خون را کاهش می‌دهد. انتخاب این طیف رنگ لباس برای والدینی که به دنبال کاهش استرس و اضطراب در فرزندشان هستند، بسیار توصیه می‌شود.

 

عملکرد رنگ‌های مختلف در لباس بچه‌گانه

رنگ بنفش ترکیبی از رنگ آبی و قرمز بوده و علاوه بر تحریک مغز، باعث آرام شدن آن نیز می‌شود. این رنگ خلاقیت را در کودکان تقویت می‌کند و باعث بروز احساسات نیز می‌شود. به همین دلیل برای کودکانی با روحیه حساس بهتر است لباس‌های بنفش را با رنگ آبی ترکیب کنند تا آرامش را درآنها تقویت شود.

نارنجی مانند قرمز، رنگ شور و هیجان است. این رنگ باعث افزایش اشتها در کودکان نیز می‌شود. رنگ صورتی نیز باعث افزایش هیجان و بیان احساسات می‌شود. بنابراین ترکیب این رنگ‌ها با سفید باعث عملکرد بهتر ذهن کودکان می‌شود.

رنگ زرد انتخابی مناسب برای نوزادان و کودکان تازه متولد شده است زیرا این رنگ باعث بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن می‌شود و باعث افزایش سرعت یادگیری در کودکان می‌شود و در نتیجه کودکان رشد بهتری خواهند داشت. ترکیب این رنگ با رنگ‌های مشکی و طوسی عملکرد بهتری بر ذهن کودکان خواهد داشت.

 

جمع بندی

خرید پوشاک برای نوزادان و کودکان کاری دشوار است و والدین باید هنگام خرید در کنار کیفیت لباس، راحتی لباس، سایزبندی و ...، به روانشناسی و نحوه ترکیب رنگ‌ها در لباس بچه‌گانه به خوبی دقت کنند. با دانستن این نکته که هر رنگ تاثیر به خصوصی بر عملکرد و ذهن کودکان دارد می‌توانید خریدی مناسب و رضایت بخش داشته باشید.

پشتیبانی در واتس اپ