جست و جو در محصولات

راهنمای انتخاب بهترین سایز برای کودکان

راهنمای انتخاب بهترین سایز برای کودکان

 همانطور که همه می‌دانیم انتخاب سایز مناسب برای کودکان یکی از مشکلاتی است که والدین هنگام خرید پوشاک کودک با آن مواجه هستند. به طور کلی کودکان بسیار سریع رشد می‌کنند از این رو نیازمند لباس‌های بیشتری هستند که همین امر باعث شده خرید لباس برای آن‌ها تبدیل به کاری دشوار برای والدین شود.

 سایز پوشاک بچه‌گانه ممکن است بر اساس برند، مدل و تولیدکننده آن متفاوت باشد به طور مثال سایز متوسط (M) در برند زارا با همین سایز در برند اچ اند ام یکسان نمی‌باشد. بنابراین برای داشتن رضایت‌ از خرید باید اطلاعات درستی در زمینه انتخاب سایز داشته باشید.

 ما در این مطلب با ارائه نکاتی در این زمینه قصد داریم که خرید لباس برای فرزندانتان را تبدیل به یک سرگرمی خوشایند کنیم تا شما بتوانید با داشتن اطلاعات کافی بهترین خرید را برای کودک دلبندتان داشته باشید.

انتخاب سایز مناسب یکی از مهمترین فاکتورهایی است که هنگام خرید برای کودکان باید به آن توجه کنید.

 

 

اهمیت انتخاب سایز مناسب در پوشاک کودکان

 قطعا همه والدین دوست دارند بچه‌هایی شیک‌پوش با لباس‌هایی متنوع و شاد داشته باشند. یکی از فاکتورهایی که در انتخاب لباس کودک باید به آن توجه کنید سایز مناسب است.

 لباس‌های بزرگتر از سایز کودک از زیبایی آن کاسته و کودک نامرتب به نظر می‌رسد که او را کمی اذیت خواهد کرد از طرفی اگر سایز لباس برای کودک کوچک باشد توانایی تحرک آزادانه و جنب جوش راحت را نیز از او سلب می‌کند. در نتیجه سایز مناسب یکی از مهمترین فاکتورهای قابل توجه هنگام خرید است.

 

نحوه اندازه گیری قسمت‌های مختلف کودک

 یکی از مشکلاتی که والدین هنگام اندازه‌گیری با آن مواجه می‌شوند این است که اطلاعی از نحوه صحیح اندازه‌گیری ندارند و همین امر باعث می‌شود لباسی با سایز نامناسب برای کودک خود خریداری کنند. ما در اینجا قصد داریم نحوه صحیح اندازه‌گیری را به شما آموزش دهیم.

 ذکر این نکته بسیار اهمیت دارد که قبل از سن بلوغ سایز لباس پسرانه با لباس دخترانه تفاوتی ندارد. هنگام اندازه‌گیری سایز کودک باید متر نواری را بر روی پوست کودک و بدون فشار دادن اندازه بگیرید تا لباسی که می‌خرید برای کودک کمی آزاد باشد.

 قسمت‌هایی که برای لباس بالاتنه کودک باید اندازه بگیرید قد لباس، قد آستین، عرض سینه و سرشانه می‌باشد. برای شلوار نیز قد شلوار، فاق شلوار و دور کمر را باید اندازه بگیرید.

 

راهنمای اندازه‌گیری از روی لباس

 اگر امکان اندازه‌گیری سایز کودک را ندارید بهترین راه این است که یکی از لباس‌های او که سایز مناسبی دارد و در آن احساس راحتی می‌کند را اندازه بگیرید. برای این کار ابتدا لباس را اتو بزنید و بر سطحی صاف پهن کنید و سپس شروع به اندازه‌گیری کنید.

  برای اندازه‌گیری قد لباس، باید از سرشانه تا انتهای لباس، برای قد آستین از سرشانه تا انتهای آستین و در نهایت برای عرض سینه فاصله بین دو درز لباس را اندازه‌گیری کنید. در این بین به این نکته نیز توجه داشته باشید که اندازه‌های دور کمر و عرض سینه را باید پس از اندازه‌گیری دو برابر کنید.

 

 

نکات مهم اندازه گیری

  • هنگام اندازه‌گیری لباس‌های زیر کودک را در نظر بگیرید و سایز کمی بزرگتر را انتخاب کنید.
  • کودکان به سرعت رشد می‌کنند بنابراین هر 6 ماه یکبار دوباره اندازه‌گیری کنید.
  • هنگام اندازه‌گیری شلوار، حجم پوشک کودک را در نظر داشته باشید.
  • هنگام خرید کاپشن، سویشرت و لباس‌های گرم و لباس‌های زیرین کودک را در نظر داشته باشید.
  • هنگام خرید لباس اگر بین دو سایز شک داشتید، سایز بزرگتر لباس را انتخاب کنید.
  • هنگام خرید آنلاین، حتما رویه‌های بازگرداندن کالا در آن فروشگاه را مطالعه کنید.
  • سایز لباس‌های بچه‌گانه در جنسیت فرقی نمی‌کند، زیرا رشد پسران و دختران تا قبل از بلوغ به یک اندازه می‌باشد.

 

جمع بندی

خرید پوشاک برای نوزادان و کودکان کاری دشوار است که در آن باید به تعدادی از نکات از جمله جنس و کیفیت لباس، سایز لباس و طرح و رنگ لباس توجه کنید. یکی از مهمترین فاکتورها در خرید پوشاک بچه‌گانه انتخاب سایز مناسب است که با اندازه‌گیری قسمت‌های مختلف کودک می‌توانید با خیال راحت خریدی مناسب داشته باشید که هرگز از آن پشیمان نخواهید شد.

 

هنگام خرید به صورت آنلاین سعی کنید از فروشگاه‌هایی خرید کنید که علاوه بر ذکر سن و سایز‌بندی لباس، اندازه‌های نقاط مختلف لباس را در بخش مشخصات لباس قرار داده باشند.

 

پشتیبانی در واتس اپ